Sandarumo testo kaina

Sandarumo testas, jo eiga ir kaina

AKCIJA – Sandarumo testas tik 200 Eur

VASARIO MĖNESĮ Sandarumo testas visoje Lietuvoje tik 200 Eur. Nepasiekus tinkamų rezultatų konsultacijos.

Nekilnojamojo turto savininkai tikrina savo būsto sandarumą, kad sumažintų jų poveikį aplinkai, sutaupytų pinigų sąskaitoms už energiją ir sumažintų energijos švaistymą. Kadangi sandarumo testas dabar yra Statybos taisyklių dalis, visos naujos statybos  turi atitikti sandarumo standartus. Visi nuo 2016 metų statomi pastatai (A,A+,A++) turi turėti sandarumo testą, tik tuomet galima paskaičiuoti pastato energetinio naudingumo klasę.

Sandarumo testas, sandarumo tyrimai,  paprasčiau sandarumo matavimai – tai procesas, kurio metu išmatuojamas oro kiekis, kuris išeina per gyvenamųjų patalpų tarpus ar statybines medžiagas. Ventiliatoriaus durų bandymo įranga yra sumontuota, kad būtų padidintas pastato slėgis ir išbandyti slėgio skirtumai, o tai padeda pamatyti vietas, kurias reikia taisyti. 

Taigi, be sandarumo testo ir namo energinio naudingumo sertifikato nei vienas naujas pastatas negali būti priduotas Valstybinei komisijai.

Kas yra sandarumo testas? 

Sandarumo testas nustato oro nuotėkio kiekį kubiniais metrais vienam kvadratiniam metrui pastato vidinio paviršiaus. Arba, paprasčiau tariant, sandarumo bandymas matuoja oro kiekį, kuris išeina per tarpus it statybines medžiagas. Idealiu atveju, jei turite sandarų pastatą, tai reiškia, kad nutekėjus pašildytam orui bus iššvaistoma mažiau energijos.

Kaip daromas sandarumo testas?

Norint užbaigti sandarumo bandymą, reikia patekti į tuščią būstą. Oro bandytojai į išorinę angą, pavyzdžiui, tarpdurį, sumontuoja ventiliatoriaus durų bandymo įrangą – iš esmės didelius ventiliatorius. Tada jie tai naudos pastato slėgiui ir slėgio skirtumų bandymui. Tada išorinis oro slėgis patenka per įtrūkimus ir angas.

Ventiliatorius paprastai sumažina slėgį namuose iki mažiausiai -60Pa slėgio. Anemometras nuskaitys vidinį slėgį, išorinį slėgį ir stiprumą, kuriuo ventiliatorius turi dirbti, kad sukurtų slėgio skirtumą. Tai padės apskaičiuoti oro nutekėjimą.

Ar man reikia sandarumo testo?

Sandarumo testas/bandymas turi būti atliktas visų paskirčių naujai pastatytiems pastatams, kurių energinio naudingumo klasė yra A, A+ ir A++.
C ir B klasės pastatams, kurių projektavimas ir (ar) statyba buvo finansuoti Europos Sąjungos ir (ar) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Kokia sandarumo testo kaina? 

Yra daug veiksnių, turinčių įtakos kainai, pavyzdžiui, nuo pastato šildomo ploto. Mūsų sandarumo testo paslaugos kaina gyvenamiesiems namams prasideda nuo 150 eurų. Stengiamės pasiūlyti geriausią kainą rinkoje. Susisiekite su mumis ir mes paskaičiuosime paslaugos kainą ir darbų trukmę. Verta paminėti, kad daugybė tyrimų parodė, jog būstas, turintis išskirtinį sandarumo balą, gali būti parduotas už daug didesnę kainą dėl sumažėjusio energijos suvartojimo ir išlaidų per visą būsto naudojimo laiką.

Kiek laiko užtrunka sandarumo testas

Sandarumo bandymo trukmė priklausys nuo daugelio veiksnių, tokių kaip pastato dydis ir oro nutekėjimo lygis. Vidutiniškai testas turėtų užtrukti apie 2 valandas.

Kaip tikrinamas pastato sandarumas?

Prieš bandymą pasyvus vėdinimas pastate laikinai uždaromas. Viduje visos durys laikinai uždaromos. Testo metu matuojamas pastato sandarumas: surenkamas rėmas su brezentu, įstatomas mikromonometras, ventiliatorius, kuris užtikrina slėgio skirtumą ir pučia, ištraukinėja orą. Prijungiamas kompiuteris, paleidžiama įranga, Tada išorinis oro slėgis patenka per įtrūkimus ir angas, padėdamas mums nustatyti pastato nesandarias vietas, kurias reikia sutvarkyti.

Kada geriausia atlikti sandarumo testą?

Sandarumo testus geriausia atlikinėti prieš apdailą, kad būtų galima nesandarias vietas pašalinti. Galima atlikti kontrolinį sandarumo testą ir jo metu nustatyti nesandarias vietas ir pagal galimybes jas užsandarinti, tokio testo su konsultacija kaina nuo €150.

A, A+, A++ pastatų sandarumo testas atliekamas, prieš pastatų energinio naudingumo skaičiavimus. Sertifikavimo testų atlikimą apibrėžia techniniai reglamentai. Sandarumo testas atliekamas po visų darbų. Prieš atlikdami sandarumo testą, būtina, kad jūsų būsto statybos būtų baigtos. Sandarumo testo protokolas gali būti netinkamas pastato energiniam sertifikavimui, jeigu sandarumo matavimo metu nebus atlikti išvardinti darbai: nebus sumontuotos gipso kartono lubų karkaso tvirtinimo detalės (jeigu pastate numatytos gipso kartono lubos);nebus iki galo įrengti vėdinimo sistemos oro paėmimo ir išmetimo kanalai;
Jei siekiate itin efektyvaus pastato, rekomenduojame atlikti bent du oro bandymus. Vienas, po, o kitas – projekto pabaigoje, siekiant užtikrinti, kad pastatas veiktų taip, kaip numatyta, ir jei ne, būtų pašalintas prieš pradedant įrengimo darbus.

Meniu