Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai. Naudinga informacija, ekspertų patarimai, energinio naudingumo sertifikatas. Sertifikavimas C,B,A,A+,A++

Turite klausimų? Komentuokite.

24 komentarai. Leave new

 • Energinio naudingumo sertifikavimas namui iki 50 kv. Ar reikia turėti pastato sertifikatą?

  Atsakyti
  • Pastatui energinio naudingumo sertifikatas neprivalomas. jeigu notaras reikalauja sertifikato, galime išrašyti pažymą, kurioje bus nurodyta, kad pastatui nereikia pastato sertifikato.

   Atsakyti
 • Ar reikia sandarumo testo A klasės namui? Kiek jis kainuoja?

  Atsakyti
 • Jeigu parduodu 80 proc. baigtumo namą ar reikia pastato energinio naudingumo sertifikato?

  Atsakyti
  • Jei nepilnai įrengtas šildymas, galime išduoti pažymą, kad pastatas nesertifikuojamas, nes nėra šilumos šaltinio. Po šildymo sistemos įrengimo pasidarysite pastato sertifikatą. Pasiskambinkite mums ir aptarsime Jūsų situacija.

   Atsakyti
 • Ar darote pastatų sertifikatus APVA namų modernizacijai? Kokia kaina?

  Atsakyti
 • Kiek kainuoja energinio naudingumo sertifikatas Vilniaus mieste, A klasės pastatui?

  Atsakyti
 • Dalyvauju APVA namų modernizavimo programoje. Gavau iš sertifikuotojo sertifikatą ir pažymą kaip pasiekti B klasę, bet nieks man aiškiai nepaaiškino ką daryti, siekiant B klasės. Tos įmonės ekspertas dabar sakė atostogauja ir nieks neatsako į klausimus. Ar jūs galite pakonsultuoti?
  Klausimas: Ar galiu nekeisti prie 8 metus sudėtų plastikinių langų?

  Atsakyti
  • Prieš rengiant B klasės energinį sertifikatą, po namo modernizacijos, būtina atlikti pastato sandarumo bandymą (reikšmė turi būti ≤1,5) arba sertifikavimo ekspertui pateikti langų gamintojo deklaraciją (oro skverbties klasė turi būti ne žemesnė kaip 4).

   Atsakyti
 • Noriu dalyvauti namų modernizavimo programoje APVA. Ar man reikės keisti kieto kuro katilą?

  Atsakyti
  • Jei atnaujinamame (modernizuojamame) name yra iškastiniu kuru (išskyrus gamtines dujas) kūrenamas šilumos įrenginys, modernizavimo metu jis turi būti pakeistas į katilą, kuris atitinka 5 klasės efektyvumo ir emisijos reikalavimus ar šilumos siurblį, skirtą karšto vandens ir šilumos energijos gamybai. Kas yra 5 klasės katilas susiraskite google paieškoje.

   Atsakyti
 • Parduodu namą, 1930 m. statybos. Notaras sako, kad tokiam senam namui reikia sertifikato arba pažymos. Tai ko čia reikia ištikro?

  Atsakyti
 • Reikia Apva energinio naudingumo sertifikato ir eksperto pažymos B klasei. Ar jūs atliekate tokią paslaugą?

  Atsakyti
 • Ar reikalingas šildimo sistemos ir vėdinimo sistemos projektas sertifikavimui? Namas A+ klases, atliktas sandarumo testas ir kol kas nebaigta statyba (85%).

  Atsakyti
 • Namo modernizavimas APVA: ką reikia padaryti norint pasiekti B klasę (iš F rąstiniam namui)?

  Atsakyti
 • Jūsų puslapyje rasta informacija :
  Statybos techniniame reglamente nurodyta žemiausia leidžiama energinio naudingumo klasė NAUJAI statomiems pastatams, pagal leidimo statyti išdavimo arba statybos darbų pradžios datą:
  Po 2006 m. sausio 4 d. – C
  Klausimas:
  Kokia energinio naudingumo klasė rekonstruojamam ( 1993 metų statybos) ūkinės paskirties pastatui, keičiant jo paskirtį į gyvenamąją.
  Statybos leidimas – pastato REKONSTRUKCIJA 2008m.

  Atsakyti
  • Statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ (toliau – Reglamentas) 22 p. nustatyta, kad modernizuojami pastatai (jų dalys), kai modernizavimo, kuriuo atkuriamos ar pagerinamos pastato atitvarų ir (ar) jo inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės, kaina viršija daugiau kaip 25 procentus pastato vertės, neįskaitant žemės sklypo, ant kurio stovi pastatas, vertės, turi atitikti tokius minimalius energinio naudingumo reikalavimus: <...> 22.2. pastatai, kuriems leidimas modernizuoti pastatą (jo dalį) ar rašytinis įgalioto valstybės tarnautojo pritarimas statinio projektui išduotas [3.1] po 2014 m. sausio 1 d., kai statybą leidžiantys dokumentai neprivalomi, – statybos darbai pradėti po 2014 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip C, bet ne žemesnė negu pastato energinio naudingumo klasė iki modernizavimo; <...>“. (Pagal Reglamento 5.5 p., pastato rekonstravimas, atnaujinimas (modernizavimas) ar remontas – pastato modernizavimas).

   Atsižvelgiant į šias Reglamento nuostatas, manytina, kad, jei paklausime nurodytu atveju statinio rekonstravimo projekte nenumatoma Reglamento 22 p. sąlygas atitinkančių sprendinių (nenumatoma darbų, kuriais siekiama atkurti ar pagerinti esamo pastato atitvarų ir (ar) jo inžinerinių sistemų fizinių ir energinių savybių ir kurių kaina viršytų 25 proc. pastato vertės), pastato energinio naudingumo klasė po rekonstravimo turi būti ne žemesnė negu ji buvo iki rekonstravimo.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed