Patalpų energinio naudingumo sertifikavimas patalpoms iki 50 kv.m.

Komentarų: 0

Pastato energinio naudingumo sertifikatas (PEN) yra būtinas dokumentas daugeliu nekilnojamojo turto sandorių metu, įrodantis pastato ar patalpų energijos vartojimo efektyvumą. Nors galioja tam tikros išimtys, kurios leidžia išvengti šio sertifikato, jos taikomos ne visada. Šiame straipsnyje aptarsime, kada PEN yra privalomas patalpoms iki 50 kv. m ir kokiomis sąlygomis sertifikato galima išvengti.

Kada energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas?
Lietuvos teisės aktai reikalauja, kad PEN būtų privalomas šiais atvejais:

Pardavimo metu: Kai parduodamas pastatas ar jo dalis, PEN turi būti pateikiamas pirkėjui prieš notarinio sandorio sudarymą. Be šio dokumento notaras negalės užbaigti pirkimo-pardavimo proceso.

Nuomos metu: Jei pastatas ar patalpos nuomojamos ilgiau nei 4 mėnesius, PEN taip pat būtinas ir turi būti pateiktas nuomininkui.

Ar yra išimčių?
PEN reikalavimas netaikomas pastatams, kurių bendras plotas yra mažesnis nei 50 kv. m. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ši išimtis taikoma tik atskiriems statiniams, kurių plotas yra mažesnis nei 50 kv. m. Jei patalpa, nors ir mažesnė nei 50 kv. m, yra pastate, kurio bendras plotas viršija šią ribą, PEN vis tiek bus privalomas.

Pavyzdys: Patalpos dideliame pastate
Jei Jūs parduodate 48,7 kv. m ploto administracines patalpas, kurios yra pastate, kurio bendras plotas yra 150 kv. m, pastato energinio naudingumo sertifikatas bus privalomas. Nors pati patalpa yra mažesnė nei 50 kv. m, išimtis šiuo atveju negalioja, nes visas pastatas viršija nustatytą plotą.

Apibendrinant, nors patalpoms iki 50 kv. m gali būti taikoma išimtis dėl energinio naudingumo sertifikato, išimtis galioja tik tam tikrais atvejais. Jei patalpos yra didesniame pastate nei 50 kv.m., energinio naudingumo sertifikatas yra būtinas dokumentas, kurį privaloma turėti pardavimo ar nuomos sandorio metu.

Teisės aktas
Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymas dėl statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas” patvirtinimo. Šiame reglamente pateikiamos taisyklės ir reikalavimai, susiję su pastatų energinio naudingumo sertifikavimu.

Konkreti išimtis dėl mažų pastatų sertifikavimo yra apibrėžta šio reglamento 1.5 punkte, kuris nurodo:

1.5 punktas: „Energetinio naudingumo sertifikavimas netaikomas atskirai stovintiems pastatams, kurių naudingasis plotas ne didesnis kaip 50 m².”

Informacija pateikė: https://sertifikatas24.lt/

Ankstesnis įrašas
Energijos naudingumo sertifikatas Lietuvoje: Pagrindiniai dalykai
Kitas įrašas
Parama būsto modernizavimui jau šį rudenį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed