Energinio naudingumo klasė

3 komentarai
Energetinio naudingumo sertifikatas

Pastatai pagal energinį naudingumą skirstomi į  klases: A++, A+, A, B, C, D, E, F ir G. Mažiausios šiluminės energijos sąnaudos yra A, A+, A++ klasės. Energinio naudingumo klasė B ir C taip pat pasižymi mažomis energijos sąnaudomis. D, E, F ir G klasės pastatai, pasižymi pačiu didžiausiu energijos sunaudojimu.

Energinio naudingumo sertifikatas, parodo pastato efektyvumo klasę

 Pastato energinio naudingumo sertifikavimas privalomas užbaigus naujo pastato ar jo dalies statybą, rekonstravimą, modernizavimą. Sertifikatas reikalingas parduodant ar išnuomojant namus, sodybas, butus ar kitos paskirties pastatus. Patalpų savininkas nuomininkui arba pirkėjui privalo pateikti galiojantį pastato ar jo dalies energinio naudingumo sertifikatą arba jo kopiją. Notaras be pastato sertifikato netvirtina notarinių sandorių.

Energinio naudingumo sertifikavimas Lietuvoje, privalomas visiems naujiems pastatams. Nuo 2021 m. pastatams privaloma pasiekti A++ energinio naudingumo klasę. Tokios klasės pastatai energetiškai komfortiški ir taupantys jūsų išlaidas šildymo išlaidoms. A ir aukštesnė pastato sertifikato klasė nurodo, kiek pastatas energetiškai efektyvus. Kuo aukštesnė klasė, tuo namas šiltesnis, mažesnės šildymo sąnaudos. Toks pastatas, galima sakyti labiau saugantis gamtą, nes šildymui naudojama mažiau energijos. Energetinio naudingumo sertifikatas parodo, kiek pastatas energetiškai efektyvus, tad sertifikavimo nauda akivaizdi. Pirkdami naujos ar senesnės statybos būstą, jūs žinosite pastato energinio naudingumo klasę, nes parduodant pastatą, savininkas turi turėti pastato sertifikatą. Namas, sodyba, kitos paskirties pastatas ar energetiškai efektyvus, sužinosite pasižiūrėję į pastato sertifikatą.  Pirkdami G, F, E, D klasės sertifikuotus pastatus, tikriausiai susidursite su didesnėmis pastato šildymo išlaidomis ir teks krapštyti piniginę, norint pastatą efektyviau apšiltinti. Tokios klasės pastatai dažniausiai yra seni, iki 1991 m. statybos.

Tokio pastato energinio naudingumo klasė yra žemiausia ir atitinka dažniausiai G, F klases.

Statybos techniniame reglamente nurodyta žemiausia leidžiama energinio naudingumo klasė naujai statomiems pastatams, pagal leidimo statyti išdavimo arba statybos darbų pradžios datą:

 • Po 2006 m. sausio 4 d. – C
 • Po 2014 m. sausio 1 d. – B
 • Po 2016 m. lapkričio 1 d. – A
 • Po 2018 m. sausio 1 d. – A+
 • Po 2021 m. sausio 1 d. – A++

 

Taigi apibendrinant, energinio naudingumo klasės parodo, kiek jūsų būstas energetiškai efektyvus, šiltas, taupantis pinigus ir gamtą. Energinio naudingumo sertifikavimą galite užsisakyti telefonu 864827277, el. paštu info@sertifikatas24.lt.

 

 

Ankstesnis įrašas
Apva parama – gyvenamųjų namų atnaujinimas, sertifikavimas, pažyma
Kitas įrašas
Pastatų energinio naudingumo sertifikatai ir registras

3 komentarai. Leave new

 • Laba diena. Turiu keletą klausimų:
  1. Ar atliekant namo rekonstrukciją (griunant seną namą ir jo vietoje statant naują) galima gauti APVA ar panašią paramą?
  2. Jei yra galimybė gauti paramą, tai ar užtenka namo dokumentuose nurodytos F energetinės klasės (taip pat seno namo nuotraukų teikiant projektą ir pan.) Ar norint gauti paramą reikia papildomai energetinės klasės verinimo?

  Atsakyti
 • Laba diena.Norečiau sužinoti ,kokius darbus reiktu atlikti ir kiek kainuotu, kad namą iš F klases pakelti iki A?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed