B klasės namo reikalavimai: Klientui paskaičiuota, kokius darbus reikia atlikti

4 komentarai

Kokius reikalavimus turi atitikti gyvenamasis namas, kad atitiktų B energinio naudingumo klasę? Ekspertas atliko skaičiavimus klientui, kad jo namas po renovacijos atitiktų B efektyvumo klasę. Buvo pateiktos tokios išvados.

Namas prieš renovaciją
Namas prieš renovaciją

 

Siekiant, kad gyvenamajame name būtų pasiekta ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė ir sumažintos skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudos šildymui ne mažiau, kaip 40 procentų lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki atnaujinimo, turi būti atlikti tokie darbai ir tokie jų kiekiai:

  1. Siūloma silikatinio mūro sienas šiltinti putų polistirolu Termoporas EPS 70. Šiltinti 10 cm storio sluoksniu. Termoporo šiluminio laidumo koef. 0,033 W/mK ). Vidaus patalpų išorines sienas padengti sauso gipso plokštėmis su tarpo 5-cm cm pašiltinimu vata.
  2. Cokolinė pamato dalis šiltinama Polistireno plokštėmis Geoporas 100. Šilumos laidumo koef. 0,036 W/mK), apšiltinimo storis 100 mm. Cokolinė pamato dalis 400 mm ir įgilinta į gruntą 600 mm.
  3. Šaltų palėpių zonoje esanti perdanga papildomai šiltinama 30 cm akmens vata. Antro aukšto kambarių lubos ir stogo plokštumos šiltinamos 30 cm vata. Akmens vata. (vatos tankis 38 kg/m3, vatos šiluminio laidumo koef. 0,035 W/mK ).
  4. Antro aukšto atitvaras tarp šildomų patalpų ir palėpės šiltinti 20 cm storio vata tarp medinių karkaso elementų. (vatos tankis 38 kg/m3, vatos šiluminio laidumo koef. 0,035 W/mK ).
  5. Pirmo aukšto langai su 2 stiklų paketu. Šilumos perdavimo koef. 1,3 W/m2K, oro skverbtis (laidumas) ne žemesnė kaip 4 kl.
  6. Antro aukšto langai su 3 stiklų paketu. Šilumos perdavimo koef. 1,07 W/mK, oro skverbtis (laidumas) ne žemesnė kaip 4 kl.
  7. Lauko durų keitimas. Senos medinės nesertifikuotos durys keičiamos plastikinėmis durimis su trijų stiklų paketu ir 44 mm termo plokšte. Šilumos perdavimo koef. 1,06W/m2K, oro skverbtis (laidumas) ne žemesnė kaip 4 kl.
  8. Visose pirmo aukšto patalpose esamą betono ir keramikinių plytelių dangą planuojama išardyti. Šiuos grindų plotus šiltinti polistirenu Termoporas EPS 80 laidumo koef. 0,036 W/mK , apšiltinimo storis 150 mm).
  9. Šildymui ir karštam vandeniui numatytas šilumos siurblys oras-vanduo.
  10. Ventiliacija natūrali, patalpų vėsinimas nenumatytas.

Po renovacijos namui buvo išduotas B klasės sertifikatas.

Namas po renovacijos, atitinka B klasę
Namas po renovacijos, atitinka B klasę
Ankstesnis įrašas
APVA gyvenamųjų namų modernizavimas (atnaujinimas) 2023 metais
Kitas įrašas
A++ klasės namo reikalavimai

4 komentarai. Leave new

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed