A, A+, A++ namo energinio naudingumo sertifikavimas

Komentarų: 0
A+ namo sertifikavimas

Namų, pastų energetinio naudingumo sertifikavimas dažniausiai atliekamas naujos statybos pastatams. Šios pastatų klasės parodo, kad pastatas energetiškai efektyvus, tokie pastatai šilti, jų šildymo kaštai vieni mažiausių. Dažnas klientas klausia, kokius reikia turėti dokumentus norint atlikti A, A+ ar A++ gyvenamojo namo sertifikavimo darbus.

A ir aukštesnės klasės pastatų skaičiavimai užima daug laiko ir pastangų, skaičiavimus gali atlikti tik tam licenciją turintis ekspertas. Būna atvejų, kai klientas tiki, kad jo namas atitinka A efektyvumo klasę, bet skaičiavimų metu paaiškėja, kad gyvenamasis namas, kuris pagal projektą turėtų atitikti A energinio naudingumo klasę, iš tikrųjų neatitinka reikiamos klasės. Tokiu atveju, kalbamės su užsakovu ir bandome paaiškinti ką reikia padaryti, kad namas atitiktų reikiamą klasę. Pasitaiko atvejų, kai  namo pirkėjas negauna iš pastato pardavėjo, statytojo , reikalingų dokumentų namo sertifikavimui. Gyvenamojo namo statytojas pirkėjui pateikia sandarumo protokolą, bet neatiduota, langų, statybinių blokelių ir kt. atitikties deklaracijų. Be šių dokumentų pastato A ir aukštesnės klasės sertifikavimas gali įstrigti. Taigi kiekvienam namo pirkėjui rekomenduojame prieš perkant namą, prašyti savininko, pastato statytojo reikalingų dokumentų pastato sertifikavimui, kad paskui nekiltų nereikalingų rūpesčių. Dokumentų sąrašą pateiskime žemiau. Be to atsiminkite, kad namo sertifikavimui reikalingas sandarumo testas, jo galiojimo laikas 1 metai. Jeigu po sandarumo testo per metus nepasidarysite energinio naudingumo sertifikato, reikės darytis sandarumą iš naujo. Sandarumo testo (ataskaita tinkama sertifikato užsakymui) kaina apie 200-250 Eur.

Būtina pateikti siekiant A, A+, A++ klasės sertifikato:

   • Statybinių blokelių ir šiltinimo medžiagų sertifikatai – atitikties deklaracijos.
   • Šildymo sistemos (katilo) techninė dokumentacija ir atitikties deklaracija.
   • Rekuperatoriaus techninė dokumentacija ir atitikties deklaracija.
   • Sandarumo protokolas (išduoda akredituotos laboratorijos).
   • Energetinio naudingumo projektiniai skaičiavimai (jeigu buvo atlikti).
   • Langų sertifikatai – atitikties deklaracijos su šilumos laidumo vertėmis nurodytomis kiekvieno matmens langui atskirai.

Sertifikatas24.lt komanda sėkmingai sertifikuoja A, A+, A++ klasės pastatus. Jeigu Jums reikia greitos ir gera kaina paslaugos, kreipkitės. Mūsų ekspertai dirba visoje Lietuvos teritorijoje. Atliekame projektinius pastatų sertifikavimus (skaičiavimus), tai pat Sandarumo testą.

 

Ankstesnis įrašas
Nešildomas pastatas, ar jam reikia energinio naudingumo sertifikato?
Kitas įrašas
APVA gyvenamųjų namų modernizavimas (atnaujinimas) 2023 metais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed