Apva namų modernizavimas 2022 metais: paraiškų priėmimas iki vasario 1 dienos pabaigtas

33 komentarai

Nuo 2021 m. gruodžio 15 d. iki 2022 m. vasario 1 d. individualių gyvenamųjų namų savininkai buvo kviečiami teikti Projekto registracijos formas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) atnaujinimą (modernizavimą). Savininkas turėjo pateikti APVAI pastato sertifikatą ir eksperto pažymą. Kas suspėjo pateikti paraiškas džiaugiasi, pavėlavę nenusivilkite, kalbama, kad metų viduryje turėtų būti dar viena APVA parama gyvenamųjų namų modernizavimui.

Norėdami dalyvauti APVA projekte, savininkai turėjo pateikti informaciją (pastato energinio naudingumo sertifikatą) apie turėtą aukščiausią namo energinio naudingumo klasę, šiluminės energijos sąnaudas (kW/m2) ir CO₂ kiekį (kg/m²/metai) iki pastato atnaujinimo (modernizavimo) pradžios. Taip pat sertifikavimo eksperto pažymą (skaičiavimus), kad įgyvendinus konkrečias energijos vartojimo efektyvumo didinimo priemones bus pasiekta B energinio naudingumo klasė ir sumažintos skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos ne mažiau kaip 40%, lyginant su skaičiuojamosios šiluminės energijos sąnaudomis iki namo atnaujinimo (modernizavimo) ir kitus privalomus nuosavybės dokumentus.

Laiku pateikę paraiškas, gyvenamųjų namų savininkai turi 15 mėnesių nuo vasario 1 d., pastato modernizavimui. Modernizuodami pastatą,  jie turi vadovautis eksperto pažymoje surašytais duomenimis, kitu atveju B klasės gali ir nepavykti pasiekti ir jie negaus APVA paramos modernizacijai.

Dažnu atveju, ekspertas pažymoje nurodo šiuos privalomus modernizavimo procesui duomenis (Storiai ir kita informacija čia nenurodomi):

1.Lauko sienų šiltinimas.

2. Garažo sienos su šildomomis patalpomis šiltinimas.

3. Perdangos į nešildomą pastogę šiltinimas.

4. Šlaitinio stogo šiltinimas mineraline vata.

5. Cokolio ir pamatų šiltinimas.

6. Išorinės perdangos, besiribojančios su lauku, šiltinimas.

7. Išorinės perdangos, besiribojančios su garažu, šiltinimas.

8. Perdangos su rūsiu šiltinimas.

9. Plastikinių langų keitimas.

10. Medinių stoglangių keitimas.

11. Lauko durų ir durų į garažą keitimas.

12. Šildymo sistema.

Detali informacija su kitomis sąlygomis būna nurodyta eksperto pažymoje.

Eksperto pažymos APVAI pavyzdys, pirmas lapas iš dviejų.

SVARBU! Jei atnaujinamame (modernizuojamame) name yra iškastiniu kuru (išskyrus gamtines dujas) kūrenamas šilumos įrenginys, modernizavimo metu jis turi būti pakeistas į katilą, kuris atitinka 5 klasės efektyvumo ir emisijos reikalavimus ar šilumos siurblį, skirtą karšto vandens ir šilumos energijos gamybai.

Užsakyti pastato sertifikatą ir APVĄ pažymą galite pas mus: www.sertifikatas.lt

Daugiau informacijos apie APVA pastų modernizavimą 2023 metais: APVA pastatų modernizavimas (atnaujinimas) 2023 metais – Energetinio naudingumo sertifikavimas (sertifikatas24.lt)

Ankstesnis įrašas
Ar parduodant seną namą, reikia energetinio naudingumo sertifikato?
Kitas įrašas
Pastato energinio naudingumo projektinis sertifikatas

33 komentarai. Leave new

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed