Ar parduodant seną namą, reikia energetinio naudingumo sertifikato?

Komentarų: 0
Sodyba pastato sertifikavimas

„Ar reikia turėti energinio naudingumo sertifikatą senam namui, esančiame sodyboje? Namą parduodu savo giminaičiui, o notaras reikalauja pastato sertifikato,  jeigu nepristatysime energinio naudingumo sertifikato, notaras sako: sandoris neįvyks. Namas senas, 125 kv.m.“, – sertifikatas24.lt klausia dažas klientas.

Statybos įstatyme – 43(1) straipsnio 3 dalyje – nustatyta, kad pastatų energinio naudingumo sertifikavimas privalomas parduodant ar išnuomojant pastatus ir (ar) jų dalis.

Savininkas pirkėjui arba nuomininkui privalo parodyti, perduoti galiojantį pastato ar jo dalies energinio naudingumo sertifikatą arba jo kopiją. Tačiau įstatymas numato ir tam tikras išimtis, kuomet šio sertifikato nereikia.

Minimalūs privalomi pastatų energinio naudingumo reikalavimai nenustatomi pastatams, kurie yra kultūros paveldo statiniai, jeigu, laikantis reikalavimų, būtinų užtikrinti tam tikrą energinį naudingumą, nepageidautinai pasikeistų charakteringos jų savybės ar išvaizda. Sertifikato nereikia ir tuomet, kai pastatas yra laikinas, skirtas naudoti ne ilgiau negu dvejus metus. Jo nereikia ir nedaug energijos sunaudojantiems gamybos ir pramonės, sandėliavimo paskirties bei žemės ūkiui tvarkyti skirtiems negyvenamiesiems pastatams.

Atskirai stovintiems pastatams, kurių bendras naudingasis vidaus patalpų plotas yra ne didesnis kaip 50 kvadratinių metrų, bei poilsiui, sodui skirtiems pastatams, naudojamiems ne ilgiau kaip keturis mėnesius per metus; nešildomiems pastatams taip pat nereikia sertifikato.

Taigi, jeigu pastatas priklauso išvardintiems pastatams, energinio naudingumo sertifikato nereikia, užtenka išduotos sertifikuotojo pažymos apie pastato ne būtinumą turėti sertifikatą. Tačiau jei ne – energinio naudingumo sertifikavimas privalomas. Senos ar naujos statybos pastatas, parduodate ar išnuomojate giminaičiui – nesvarbu, reikia turėti pastato energinio naudingumo sertifikatą su nurodyta pastato klase.

Ankstesnis įrašas
Lubų montavimo iššūkiai senesniuose pastatuose
Kitas įrašas
Apva namų modernizavimas 2022 metais: paraiškų priėmimas iki vasario 1 dienos pabaigtas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed