Langų atitikties deklaracija: svarbus dokumentas sertifikuojant pastatus

2 komentarai

Langų atitikties deklaracija yra oficialus dokumentas, kurį gamintojas pateikia ir kuris patvirtina, kad gaminys atitinka tam tikrus reikalavimus, susijusius su produkto savybėmis ir kokybe. Sertifikuojant pastatus ar įvertinant jų energetinį efektyvumą, tokios deklaracijos reikalaujamos siekiant užtikrinti, kad naudojami langai atitiktų tam tikrus standartus ir būtų efektyvūs pastato energijos naudojimo požiūriu. Be langų atitikties deklaracijos pastatas negali gauti aukštos klasės, tai yra be langų atitikties deklaracijos pastatas negaus C, B, A, ,A+, A++ klasės. Šis dokumentas siunčiamas į sertifikatų registrą (SSVA).

Langų atitikties deklaracija gali apimti šias savybes ir informaciją:

  1. Energetinis efektyvumas: Tai gali būti išreikšta U reikšme (šiluminis laidumas) arba kitomis energetinio efektyvumo savybėmis, kurios nurodo, kaip langai izoliuoja nuo šilumos praradimo.
  2. Sandarumas: Deklaracija gali aprašyti, kaip gerai langai yra sandarūs, t. y. kaip mažai oro patenka per langų jungtis.
  3. Garsų izoliacija: Informacija apie tai, kaip gerai langai izoliuoja nuo triukšmo iš aplinkos.
  4. Saugumas: Jei langai turi tam tikrą saugumo lygį nuo įsilaužimų arba ugnies, tai gali būti paminėta.
  5. Medžiagos ir konstrukcijos: Galimas gamyboje naudojamų medžiagų aprašymas ir tai, kaip jos prisideda prie produktų savybių.
  6. Matmenys ir montavimo instrukcijos: Taip pat gali būti pateikta informacija apie produkto matmenis ir kaip jie turi būti tinkamai sumontuoti.
  7. Sertifikavimas: Jei langai yra oficialiai sertifikuoti tam tikrų organizacijų ar standartų, tai tai taip pat gali būti įtraukta į deklaraciją.

Ši informacija padeda užtikrinti, kad pasirinkti langai yra atitinkamai efektyvūs ir prisideda prie pastato energetinio efektyvumo. Be to, tokios deklaracijos padeda užtikrinti skaidrumą ir patikimumą rinkoje, nes vartotojams suteikia galimybę įvertinti ir palyginti įvairių produktų savybes pagal vienodus kriterijus.

Kur gauti langų atitikties deklaraciją?

Langų deklaracijas išduoda langų pardavėjas.

Ką daryti, jeigu negaliu gauti langų atitikties deklaracijos? 

Yra atvejų, kai pastato savininkas nežinojo, kad ateityje reikės langų atitikties deklaracijos ir langų pirkimo metu, deklaracijų negavo iš pardavėjo. Tokiu atveju galima kreiptis į langų pardavėja/gamintoją, kad šis išduotų langų atitikties deklaracijas. Įmonė deklaracijas išduoda per 1-5 d. Bet ką daryti jeigu langų pardavėjas nutraukė veiklą? Tokiu atveju yra viena išeitis, tai yra atlikti pastato sandarumo testą. Sandarumo testas tinkamas vietoje langų atitikties deklaracijos.

Jeigu neturite langų deklaracijos, kreipkitės. Atvyksime ir atliksime Jums sandarumo testą.

Ankstesnis įrašas
A++ klasės namo reikalavimai
Kitas įrašas
Namų modernizavimo programa: Pasinaudokite galimybėmis 2024 m.

2 komentarai. Leave new

  • Sveiki. Neturime langų deklaracijų, norime kreiptis dėl APVA paramos namo modernizavimui pasiekti B klasę. Kiek kainuotų atlikti sandarumo testą prieš pateikiant paraišką, kad žinotume ar tie langai tinkami B klasei ir ar verta teikti paraišką? Jonavoje. Ačiū už atsakymą.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed