Pastatų energinio naudingumo sertifikatai ir registras

2 komentarai
statybos-produkcijos-sertifikavimo-centras

Mūsų kompanijai dažnai skambina pastatų savininkai ir klausia ar jų namas turi pastato energinio naudingumo sertifikatą ir ar jis galiojantis. Yra paprastas būdas, kaip sužinoti ar jūsų pastatas turi energetinio naudingumo sertifikatą ir ar jis galiojantis.

Turime klientų kurie kreipėsi į mūsų kompaniją sertifikatas24.lt ir prašė informacijos, sužinoti ar jų statinys turi galiojantį energinio naudingumo sertifikatą. Anksčiau pasitaikydavo atvejų, kad asmenys ar įmonės neturinčios licencijos sertifikuoti pastatus, teikdavo šią paslaugą neteisėtai. Tai yra išduodavo energetinio naudingumo sertifikatą, pažymą apie suteiktą statinio klasę. Tačiau ši pažyma nebūdavo įregistruota Statybos produkcijos sertifikavimo centre, ir Registrų centro duomenų bazėje. Dažnu atveju žmonės užsakinėja energetinio naudingumo sertifikatą, nes parduoda pastatą ir šio dokumento reikalauja notaras. Taigi pastato savininkas užsakydavo pastato sertifikatą iš korumpuoto asmens, įmonės, gaudavo pastato popierinį arba el. sertifikato variantą ir nenutuokdavo, kad sertifikatas su nurodyta pastato klase yra neregistruotas ir negaliojantis. Tą sužinodavo, tik kai notaras ar kita įstaiga patikrindavo ar sertifikatas registruotas ir galiojantis sertifikatų registrų centre.

Pasitaiko atvejų, kai pastatų savininkai užmiršta ar jų pastatas turi galiojantį sertifikatą. O šio dokumento dažniausiai prireikia parduodant pastatą. Dėl to kreipiasi į pastatų sertifikuotoją, kad jis atliktų statinio energinio naudingumo sertifikavimą. Verta žinoti, kad pastato energinio naudingumo sertifikatas galioja 10 metų. Pasitikrinti ar Jūsų pastatas turi galiojanti sertifikatą galite „Statybos ir produkcijos sertifikavimo centre“ užėję ant šios nuorodos: https://www.spsc.lt
Lengviausia pasitikrinti ar pastatas turi galiojantį sertifikatą turint pastato unikalų numerį. Laukelyje visi laukai pasirinkite „Unikalus nr.“ ir laukelyje paieška, suveskite reikiamo pastato unikalų numerį.

Na štai ir viskas, jums bus parodyta ar pastatas turi energinio naudingumo sertifikatą su nurodyta pastato klase.

Ką daryti jeigu pastatas turi energetinio naudingumo sertifikatą bet jo kopijos nerandate?

Patį pastato sertifikatą galite gauti iš to asmens, kuris jums jį darė. Bet ką daryti, jeigu tas asmuo jau nebedirba ar nežinote kas atlieka energetinį sertifikavimą? Tokiu atveju pastatų sertifikavimo centre susiraskite savo pastato sertifikavimo informaciją ir paspauskite įrašo peržiūra (žiūrėti foto), čia galėsite atsispausdinti pastato sertifikato išrašą, jo tikrai užteks notariniam sandoriui.


Reikia pastato energetinio naudingumo sertifikato? Skambinkite mums telefonu 862290042.

Ankstesnis įrašas
Energinio naudingumo klasė
Kitas įrašas
Ar parduodant seną namą, reikia energetinio naudingumo sertifikato?

2 komentarai. Leave new

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Meniu