Energinio naudingumo sertifikatas
Iš pažiūros gali atrodyti nereikšmingas dalykas, tačiau patikėkite – be galo svarbus visiems, planuojantiems įsigyti nuosavą bustą. Energinio naudingumo sertifikatas parodo, kiek energetiškai patvarus Jūsų bustas. Energetikos sertifikate figuruoja reitingas (klasė) nuo G, kaip žemiausio, iki A+++, kaip aukščiausio.
Sertifikavimą gali atlikti tik tam atitinkamą licenciją turintys paslaugų teikėjai. Sertifikatas išduodamas LR Vyriausybės nurodyta tvarka. Be šio dokumento negalėsite parduoti ar pirkti Nekilnojamojo turto.
Pagal ką skirstomos serfikato klasės?
- Kaip jau minėta, žemiausia energetinio sertifikato klasė yra G. Dažniausiai tai būna tokie namai kaip 1950 – 1988 metų statyti sovietiniai daugiabučiai ar dar senesni pastatai. G energetikos klasės pastatai reikalauja didelių sanaudų, siekiant šiuos pastatus aprūpinti šilumos energija. Taigi, dėl šios priežasties, šildymo kaštai tampa ypatingai dideli.
- Iš esmės kitaip yra su energetikos klasės A pastatais, kuriems šildymo sanaudos ir gana mažos, tad ir sąskaitos už šildymą šių pastatų savininkams ateina gerokai mažesnės – dažnai kainos gali sumžėti beveik dvigubai negu moka tokios pat kvadratūros energetikos klasės G pastatų savininkai. Galiausiai, energetikos sertifikatas parodo ne tik tai, kiek busto savininkui tikėtina teks mokėti už šildymo paslaugas, tačiau ir tai, kiek energijos bus eikvojama veltui, kenkiant gamtai.
O kaip žinoma, šiais laikais tai begalo svarbu dėl vis labiau augančio globalinio atšilimo, dėl ko, kaip teigia įvairūs mokslininkai bei aktyvistai, gresia pavojus visai žemės planetai.
Kaip žinoti, kokia busto energetikos klasė?
Energetikos klasę leis sužinoti energinio naudingumo sertifikatas. Tai ir yra priežastis, dėl ko energetikos sertifikatas yra ypatingai svarbus dokumentas. Šį dokumentą turėtume gauti prieš pirkdami bustą. Šis sertifikatas turėtų būti patvirtintas registre bei pateiktas pirkimo-pardavimo sutartyje. Žinoma, beieškant busto internetiniuose skelbimų portaluose, yra mažas noras tikrinti kiekvieno busto energetinį sertifikatą.
Tad kaip gi galima būtų sužinoti energetinę būsto klasę, netikrinant pačio busto? Visų pirma, tikėtina, kad žvalgydamiesi tarp senos statybos pastatų (statytų iki 1990-ųjų), susidursite su prasčiausia, energetikos G, klase. Tuo tarpu, bustai, statyti nuo 2010-ųjų, turėtų turėti energetikos sertifikatus, kuriuose energetikos klasė pažymėta tarp C ir B energetikos klasės. Bustai, statyti nuo 2016-ųjų, privalo turėti A energetinės klasės sertifikatą. Nuo 2021-ųjų – tik A++ klasės energetikos sertifikatus.
Tokie reikalavimai yra įtvirtinti Lietuvos Respublikos įstatyminiuose aktuose. Nepaisant to, pažymėtina, kad šie reikalavimai galioja tik tiems pastatams, kurie buvo įregistruoti statyboms nuo einamųjų metų. T.y. jeigu pastatas suprojektuotas ir įregistruotas 2020-aisiais, bet pradėtas statyti 2021-aisiais, šis pastatas nebūtinai turės energetinės A++ klasės energetinį sertifikatą. Tas pats galioja ir kitiems energetinės klasės sertifikatams ir pastatams, kurie statyti anksčiau.
Energinio naudingumo sertifikatas – rinkdamiesi geresnę sertifikavimo klasę sutaupysite pinigų
Taigi, kaip jau pastebėjote, siekiant už šildymą mokėti pigiau ir labiau tausoti gamtą, rekomenduotina rinktis kuo naujesnės statybos pastatus, kurie privalo turėti tam tikrą, vis geresnį, energetikos sertifikatą. Ir nors iš pažiūros gali atrodyti, kad naujos statybos pastatai yra iš esmės brangesni negu sovietiniai daugiabučiai, svarbu paminėti, jog ilgajame laikotarpyje (30-50 metų tarpe) naujos statybos bustas atsiperka finansiškai su kaupu. Galiausiai, naujos statybos bustai pasižymi ne tik pigesnėmis šildymo sanaudomis, bet ir ypatingai kokybiškesniu gyvenimo lygiu.
Energinio naudingumo sertifikatas kaina priklauso nuo indvidualaus atvėjo
O sužinoti ją galite apačioje nurodytais kontaktais. Paskambinkite mums, priimsime Jums tinkamą sprendimą.
Skambutis Jums nieko nekainuoja, o gerus patarimus garantuojame!
Arba – telefonu +370 622 90042 / info@sertifikatas24.lt